AUTORSKI PROGRAM WSPARCIA DLA RODZICÓW
WARSZTATY ONLINE
90 minut
£ 25
Prosimy o podanie tytułu warsztatu podczas płatności.
DATY ORAZ TEMATY WARSZTATÓW
Warsztaty będą odbywać się w środy na godzinę 19:00 czasu UK (20:00 PL).
Spotkanie Zoom będzie otwarte 5 minut przed rozpoczęciem.
Prosimy o punktualne przybycie, aby zapewnić sprawny przebieg warsztatu.
KAŻDY WARSZTAT BĘDZIE SKŁADAŁ SIĘ Z CZĘŚCI PRAKTYCZNO – TEORETYCZNEJ (60 MINUT) ORAZ Z KLINIKI PROBLEMÓW WYCHOWAWCZYCH (30 MINUT), GDZIE MOŻECIE ZADAWAĆ NAM KONKRETNE PYTANIA DOTYCZĄCE PROBLEMÓW, Z KTÓRYMI SIĘ ZMAGACIE.
GORĄCO ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA.
27/10/21 - O głaskach i ciosach w komunikacji z dziećmi
Kontakt z drugim człowiekiem to jeden z psychologicznych głodów. Potrzebujemy uwagi innych osób, by być zauważonym i by być zdrowym. W relacji z dziećmi dajemy i otrzymujemy uwagę. Bywa że eksploatując jeden typ uwagi nie korzystamy z innych. Czym są głaski a czym ciosy? Które wspierają a które szkodzą w komunikacji z dziećmi? Jaką uwagę dawać sobie samemu? To wszystko w pierwszym rozdziale naszej podróży z Wami.
3/11/21 - Słów kilka o grach psychologicznych
Czasami zdarza nam się powtarzać przykre ciągi zachowań, które w zaskakujący sposób prowadzą do przewidywalnej frustracji w relacji z innymi. To właśnie gry psychologiczne w akcji, ślady przeszłości co nam odbijają się czkawką aż po dziś. Na tym warsztacie Piotr pokaże Wam skąd się biorą gry, po co gramy i przede wszystkim jak możemy z nich wyjść, aby dogadać się z naszymi bliskimi.
8/12/21 - Dwie twarze rodzica i cztery emocje
O rodzicu opiekuńczym i krytycznym, o ich ekstremalnych i optymalnych wersjach.O czterech emocjach, które wbrew czarnemu PR, są naszymi sprzymierzeńcami. O tym, jak się z tym zaprzyjaźnić opowiada Kasia.
styczeń 2022 - Opanować nerwy
Kiedy jesteśmy przeciążenia i zestresowani, w głowie zaczyna się gonitwa myśli, ręce mogą się pocić, w ustach jest sucho a nasze działania robią się mało efektywne. Stres możemy zrozumieć jako nieobecność w chwili obecnej, dlatego ten warsztat zostanie poświęcony przede wszystkim uważności. Jest to podstawa, która w połączeniu z innymi technikami przedstawionymi przez Piotra, pozwoli Wam bardziej opanować nerwy w relacji z dzieckiem.
luty 2022 - Wpływ historii rodziny na dziecko
Żyjemy tu i teraz choć niezupełnie wolni od tego co wydarzyło się wcześniej. W historii naszej rodziny jest ukrytych wiele cennych informacji, dzięki którym lepiej rozumiemy to co nas kształtuje i ma wpływ na relacje z dziećmi. Do refleksji nad systemowym rysunkiem rodziny zaprasza Kasia.
marzec 2022 - Pomóż dziecku odkryć przyszłość
Pytanie “Kim będziesz jak dorośniesz?” rzadko prowadzi do rzeczowej rozmowy o przyszłości dziecka. W dzisiejszych czasach wiele osób wykonuje kilka zawodów na przestrzeni swojego życia i dlatego ważne jest aby dziecko poznało swoje zainteresowania od najmłodszych lat. Piotr przeprowadzi Was przez analizę skryptu życiowego, co pozwoli Wam określić świadome i nieświadome siły, które kierują wyborami człowiek w życiu, z naciskiem na ścieżkę kariery.
kwiecień 2022 - Czego potrzeba rodzicom i dzieciom w relacji
Relacja to niewidzialna więź pomiędzy osobami, rzeczami. To przestrzeń, w której uczymy się na siebie oddziaływać i doświadczamy wpływu innych ludzi na nas. W zdrowej relacji rośniemy, kwitniemy, rozwijamy się. Dlaczego wchodzimy w relacje? O 8 potrzebach, których poszukujemy w relacjach, opowiada Kasia.
maj 2022 - Pomóż dziecku uwierzyć w siebie
Do około piątego roku życia dziecko kształtuje swoja postawową pozycję życiową, która określa jego samoakceptację i wiarę w siebie. Przestrzeń psychologiczna w domu oraz komunikaty od rodziców wpływają na to jak dziecko myśli o sobie. Piotr przedstawi Wam jak wspierać pozytywną samooceną poprzez współczucie do siebie oraz wyrażanie potrzeb emocjonalnych. Dzięki temu zrozumiecie jak zadbać o siebie, aby dobrze zaopiekować się dzieckiem.
czerwiec 22 - Skarby i pułapki w rozwoju dziecka
Rozwój psychofizyczny jest jak podróż z etapami: raz jedzie się autem, raz leci samolotem. Bywają też przesiadki, transfery. Każdy z etapów ma jakiś cel, każda przesiadka związana jest z pewnym napięciem i zmiana środka transportu. Kryzys rozwojowy nie musi być pułapką, może mieć potencjał rozwojowy. Kasia opowie o kilku perspektywach patrzenia na rozwój dziecka i o tym, jak patrzeć na niego w kategorii poszukiwania skarbów.
Motywacja i potencjał dziecka
Motywacja jest bezpośrednio związana z naszym systemem wartości – jeśli coś jest ważne, to bardzo postaramy się, aby to osiągnąć. Zachowanie człowieka podyktowane jest jego głębszymi przekonaniami o sobie oraz nieświadomymi potrzebami. Podczas warsztatów Piotr podzieli się z Wami modelem głodów psychobiologicznych oraz strategiami wyznaczaniu celów, które umożliwią Wam dogłębne zrozumienie co kieruje Waszym dzieckiem w działaniu.
Kto z kim rozmawia? O pozytywnej komunikacji i jak ją zepsuć
Wiele powiedziano już o komunikacji. Ten warsztat porządkuje ją wedlug klucza analizy transakcyjnej. Rodzic krytyczny a może rodzic opiekuńczy, dziecko spontaniczne czy zbuntowane – które z nich biorą udział w naszych codziennych dyskusjach? Dlaczego niektóre z nich działają do pewnego momentu? Których nadużywamy? Których nie doceniamy? Jak popsuć nasz dialog i jak go reanimować – na pełen zaskakujących odkryć warsztat zaprasza Kasia.
Bezradny rodzic: dlaczego nam nie wychodzi?
Niezależnie jak bardzo się staramy, w każdym z nas siedzą nieświadome strategie samoutrudniania i sabotażu. Nie jest to nasza wina, tak się dzieje, że nasze rany i niezałatwione sprawy z przeszłości pojawiają się w postaci zachowań pasywnych, takich jak bierność, nadadaptacja, niepohamowanie czy agresja. Piotr pomoże Wam wnieść świadomość do źródeł Waszych strategii samo-sabotażu oraz przedstawi model 6 etapów rozwiązywania problemu. Dzięki temu, możecie stać się modelem skutecznego działania i wspierać swoje dziecko w napotykanych trudnościach.
Dziękuję, do zobaczenia w najbliższą środę!
Pozdrawiam Was serdecznie!
Ania
Pozdrowienia wirtualne 🙂
Do zobaczenia:)
Zapraszamy serdecznie!